Podzimní jednání se uskutečnilo ve dnech 3. a 4. listopadu 2011 a jeho organizaci zajišťovala HBZS Praha. V úvodu uvítal účastníky jednání Ing. Zdeněk Osner, CSc., generální ředitel a předseda představenstva a.s. Energie stavební a báňská. Seznámil s vývojem společnosti, která vznikla v r. 1992 transformací státního podniku Výstavba kamenouhelných dolů Kladno na Energie Kladno, a.s. a od r. 2002 Energie stavební a báňská, a.s. V současné době zaměstnává 600 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu cca 2 mld. Kč. Jako předseda představenstva Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu a Společenstva těžařů ČR prezentoval Ing. Zdeněk Osner, CSc. i současný stav prací na přípravě novely Horního zákona a na přípravě nové energetické koncepce. Zaměstnavatelský svaz a Společenstvo těžařů reprezentují hornickou podnikatelskou a zaměstnavatelskou veřejnost, obhajují zájmy svých členů, formulují a prosazují jejich cíle při jednání s orgány státní správy, s odborovými organizacemi, případně s jinými subjekty a institucemi. Sdružují 22 organizací s 33 300 zaměstnanci. Vydávají časopis Uhlí, rudy a geologický průzkum a podílejí se na vydávání Hornické ročenky.
HBZS Praha byla zřízena jako dceřiná společností a.s. Energie stavební a báňská v r. 2006. Cílem jejího zřízení bylo zajišťování báňské záchranné služby v organizacích provádějících činnost hornickým způsobem v podzemí a využití fortelu lidí po zrušení HBZS Kladno. Její činnost představil ředitel Ing. Petr Šarboch. Celkový počet záchranářů na HBZS Praha je 40 plus 3 externí lékaři. Ve stálé pohotovosti je 7 záchranářů. Zajišťuje báňskou záchrannou službu na 60 stavbách ve 21 organizacích. Provádí kontroly podzemních objektů o celkové délce více než 290 km. Největší zajišťovanou stavbou je trasa metra 5A a tunel Blanka. Ve vybavení je 20 ks dýchacích přístrojů BG 174 a 18 ks PSS 90. V obvodu působnosti je ZBZS Odolov s počtem 23 záchranářů.
V další části jednání seznámil Ing. Hykel s personálními změnami ve složení Štábu. Jeho předsedou se stal Ing. Martin Štemberka, náměstek předsedy ČBÚ a tajemníkem Ing. Alexander Hykel. Hlavním mechanikům HBZS Hodonín, Most, Praha a ZBZS Hamr byly předány dekrety členů Štábu.
O změnách, které přinesla novela zákona 61/1988 Sb. o hornické činnosti, výbušninách a státní báňské správě informoval Ing. Štemberka. O připravované novele vyhlášky č. 298/2005 Sb o požadavcích na odbornou kvalifikaci a odbornou způsobilost při hornické činnosti nebo činnosti prováděné hornickým způsobem hovořil ředitel odboru dobývání energetických surovin a bezpečnosti podzemních staveb Ing. Mžik.
Byly projednány návrhy jednotlivých HBZS na udělení Záchranářských záslužných křížů a organizace jejich předání. Byly diskutovány i připomínky k připravované novele vyhlášky ČBÚ č. 447/01 Sb. v platném znění o báňské záchranné službě.
Ředitelé HBZS a vedoucí ZBZS referovali o mimořádných událostech v obvodech působnosti. Byla přednesená zpráva o účasti zástupců HBZS Ostrava na 5. mezinárodní konferenci báňských záchranných služeb v Číně. Na závěr jednání prvního dne byly stanoveny úkoly a termíny jejich plnění.
V pátek 4. listopadu následovalo fárání na ražbu tunelu v Praze, Na Vypichu, kde je nasazený tunelovací stroj TBM ERB společnosti Herrenknecht. Organizací jarního zasedání Štábu byla pověřená HBZS Most.