Pravděpodobně 80 obětí při důlním neštěstí v Ghaně
Podle informace Xinhua – Čína z 28. června 2010, vydané v Akře (hlavním městě Ghany), došlo na ilegálním dole Dunkwah, v centrálním regionu Ghany k průvalu vody. Postižení horníci se snažili uniknout do jiné oblasti. V ní ale došlo, jak potvrdili lokální představitelé a svědci k závalu, který 80 horníků zřejmě navždy zbavil možnosti záchrany. Podle sdělení představitele regionu, pana Opponga, pracovalo v ilegálním dole 120 horníků. Z této informace vyplývá, že zřejmě dalším 40 se podařilo uniknout. Současně představitel regionu oznámil, že k odčerpání vody byla povolána služba požární ochrany. Vedoucí skupiny požárníků ale stanici Xinhua uvedl, že požární stanice v regionu nebyla dostatečně vybavena, aby mohla zvládnout takovou situaci. Před šesti měsíci se porouchaly tendry (zásobníky vody) a nepodařilo se získat náhradní díly k jejich opravě.
V Ghaně se také těží (a vyváží se) hlavně zlato, diamanty, manganová ruda, a bauxit.
Hrubý domácí produkt na obyvatele dosáhl v roce 2009 US $ 1 571. (V ČR dosáhl v roce 2009 na obyvatele, US $ 18 557).
Zajímavá je okolnost, že o neštěstí informovala čínská agentura. Zřejmě má v této africké zemi jisté akvizice.
Výbuch plynu na dole v Kolumbii
Podle Sydney Morning Herald z 21. června 2010 došlo na uhelném dole v severozápadní Kolumbii k explozi, při které zahynulo více jak 70 horníků. Jméno dolu agentura neuvedla. Oznámila pouze, že důl leží v oblasti města Amaga, které je poblíž většího města Medelin.
K explozi došlo 16. června 2010. Do 21. června bylo vyproštěno 23 obětí. Záchranáři, kteří se snažili lokalizovat další oběti, museli čelit vysoké koncentraci plynů v některých oblastech a měli problémy s poškozenými přístupovými cestami.
Podle starosty města Amaga, šedesát procent z celkových 27 000 obyvatel, spojuje život přímo, nebo nepřímo, s uhelnými doly.
Ministr důlního průmyslu Kolumbie pan Hernan Martinez prohlásil, že bylo zjištěno, že v dole nebyly žádné detektory plynu.